Programació

Entre dos aguas

Isaki Lacuesta

Llibràlegs IV (Biblioteca Salvador Allende)

Mentidera Teatre - Leo Castro

Baro d'Evel

Ventura

David Planas - Meritxell Yanes - Cristina Clemente

MACHO MAN

Àlex Rigola - Heartbreak Hotel

Uncanny Valley

Stefan Kaegi - Rimini Protokoll - Thomas Melle

Here

Lali Ayguadé - Guilhem Chatir

Rebota rebota y en tu cara explota

Agnés Mateus - Quim Tarrida

Llull. Òpera en un pròleg i dos actes

Francesc Cassú - Jaume Cabré - Xavier Albertí

Immortal (Bescanó)

Marc Angelet - Alejo Levis - Bruno Oro

La Nit dels Sopa II

Sopa de Cabra

Niño de Elche

Antología del cante flamenco heterodoxo

Génesis 6, 6-7

Angélica Liddell

Impulso

Emilio Belmonte

Liov

Diego Sinniger - Kiko López

The Generosity of Dorcas

Troubleyn - Jan Fabre

Comandante Arian

Alba Sotorra

Mili KK

Marc Angelet

Sílvia Pérez Cruz & Marco Mezquida

Libertad creativa de belleza desnuda

Llibràlegs IV (Biblioteca Ernest Lluch)

Mentidera Teatre - Leo Castro

AMNÈ(I)S(T)IA: Say Sorry

IT Teatre - Chokri Ben Chikha

XEBI SF

De los delfines solo nos cuentan maravillas

El Petit Príncep

Àngel Llàcer - Manu Guix - La Perla 29

La resposta

Brian Friel – Sílvia Munt

Les noies de Mossbank Road (Palafrugell)

Cristina Genebat - Marta Marco - Clara Segura

Clara Peya

Estómac

Vida

Javier Aranda

Im Herzen der Gewalt (Al cor de la violència)

Édouard Louis - Thomas Ostermeier

Ara

Pere Solés

Llibràlegs IV (Biblioteca Just M. Casero)

Mentidera Teatre - Leo Castro

Les noies de Mossbank Road (Torroella)

Cristina Genebat - Marta Marco - Clara Segura

Les noies de Mossbank Road (Sant Feliu)

Cristina Genebat - Marta Marco - Clara Segura

TROIA, una veritable odissea!

Cor de Teatre

La néta del Senyor Linh

Guy Cassiers - Lluís Homar

Esmorza amb mi

Iván Morales

Els ocells

La Calòrica

Cronología de las bestias

Lautaro Perotti - Carmen Machi

Les noies de Mossbank Road (Girona)

Cristina Genebat - Marta Marco - Clara Segura

El cos es cola

(El mètode Fermington)

Una lluita constant

Carlota Subirós - La Ruta 40

VIII Torneig de Dramatúrgia

Enfrontament entre dramaturgs catalans

Cicle Ingmar Bergman

Ingmar Bergman

  • El color de la llum (Palafrugell)

    Ferran Joanmiquel

    Palafrugell, 5 d'octubre

    Teatre de Palafrugell

    Espectacle finalitzat

  • Isabella's room

    Jan Lauwers & Needcompany

    Girona, 6 d'octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • La lleugeresa i altres cançons

    Ivan Benet - Víctor Borràs - Aida Oset - La Casa del Teatre Nu

    Girona, 6 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Un cop l'any

    Bernard Slade – Àngel Llàcer

    Sant Feliu de Guíxols, 7 d'octubre

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Espectacle finalitzat

  • No m'oblideu mai

    Llàtzer Garcia

    Girona, del 5 al 7 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Las tribulaciones de Virginia

    Hermanos Oligor

    Salt, del 5 al 9 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Un enemigo del pueblo (Ágora)

    Henrik Ibsen - Àlex Rigola - Teatro Kamikaze

    Girona, 11 d'octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Dàmaris Gelabert

    Naturalment

    Girona, 12 d'octubre

    Auditori de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Calla, Hamlet, Calla

    Laura Blanch Bigas - Ramon Bonvehí Rosich - Carla Rovira Pitarch

    Salt, 12 d'octubre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Perra de nadie

    Marta Carrasco

    Girona, 12 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • 25 Il.lusions

    Mag Lari

    Girona, 13 d'octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Una Ilíada

    Lisa Peterson i Denis 0'Hare - Juan Carlos Martel - Eduard Farelo

    Salt, 13 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • El Senyor Petit

    Anna M. Ricart - Anna Roca - Teatre a la Fuga

    Banyoles, 13 i 14 d'octubre

    La Factoria d'Arts Escèniques de Banyoles

    Espectacle finalitzat

  • El color de la llum (Girona)

    Ferran Joanmiquel

    Girona, del 12 al 14 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Concert pels més menuts

    Companyia Black Music per als més menuts

    Salt, 14 d'octubre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Traviata (You deserve a better future)

    A partir de la Traviata de Giuseppe Verdi

    Girona, 14 d'octubre

    Auditori de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Mater

    Pablo D'Alo Abba

    Girona, 16 d'octubre

    Cinema Truffaut

    Espectacle finalitzat

  • Decadència

    Steven Berkoff - Glòria Balañà

    Girona, 19 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • La Festé (concert de comiat)

    Le Croupier

    Girona, 20 d'octubre

    Auditori de Girona

    Espectacle finalitzat

  • L'omissió de la família Coleman

    Claudio Tolcachir

    Girona, del 19 al 20 d'octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Kassandra

    Sergio Blanco - Sergi Belbel

    Salt, 20 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • La llavor del foc

    Babou Cham - Carlota Subirós

    Girona, 21 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Fairfly

    Joan Yago - La Calòrica

    Salt, 21 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Sotabosc

    David Gutiérrez Camps

    Girona, 23 d'octubre

    Cinema Truffaut

    Espectacle finalitzat

  • Lliurament del XII Premi Quim Masó

    Amb l'actuació de Paula Valls

    Girona, 23 d'octubre

    SALA LA PLANETA

    Espectacle finalitzat

  • Humans

    Mario Gas

    Torroella de Montgrí, 27 d'octubre

    Auditori Teatre Espai Ter

    Espectacle finalitzat

  • Wohnwagen

    RÉMI PRADÈRE - COL.LECTIU VVAA

    Salt, 27 d'octubre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Sol bémol

    D'Irque & Fien

    Girona, 28 d'octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • La set i la revolució

    Piero Steiner - Andrés Corchero - Pep Ramis - Enric Ases

    Salt, 28 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Biblioteca de sons i sorolls

    Enric Monfort - José Antonio Portillo

    Girona, 28 i 29 d'octubre

    La Mercè

    Espectacle finalitzat

  • Rosario

    Noches de gloria

    Girona, 31 d'octubre

    Auditori de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Vestuvès (Casament)

    Oskaras Korsunovas

    Salt, 1 de novembre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Miedo

    Albert Pla

    Girona, 2 de novembre

    Auditori de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Escargots

    Toti Toronell - Pere Hosta - Slow Olou

    Girona, 2 i 3 de novembre

    La Mercè

    Espectacle finalitzat

  • Moving with Pina

    Cristiana Morganti

    Salt, 3 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Slava's SnowShow

    Slava Polunin

    Girona, del 31 d'octubre al 4 de novembre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Leto

    Kirill Serebrennikov

    Girona, 6 de novembre

    Cinema Truffaut

    Espectacle finalitzat

  • Llibràlegs IV (Biblioteca Carles Rahola)

    Mentidera Teatre - Leo Castro

    Girona, 7 de novembre

    Biblioteca Carles Rahola

    Espectacle finalitzat

  • Èdip

    Oriol Broggi – Julio Manrique

    Girona, 10 de novembre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • The Animals and Children took to the Streets

    1927

    Salt, 9 i 10 de novembre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Les coses excepcionals

    Duncan Macmillan - Sixto Paz Produccions

    Girona, 9 i 10 de novembre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Bloop!

    Pep Bou

    Salt, 10 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Maria Arnal i Marcel Bagés

    45 cerebros y 1 corazón - Fi de gira

    Girona, 11 de novembre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Només una vegada

    Marta Buchaca

    Girona, 11 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Acorar

    Toni Gomila

    11 de novembre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Jay-Jay Johanson

    Opium

    Girona, 11 de novembre

    Auditori de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Le livre d'image

    Jean-Luc Godard

    Girona, 13 de novembre

    Cinema Truffaut

    Espectacle finalitzat

  • Llibràlegs IV (Biblioteca Antònia Adroher)

    Mentidera Teatre - Leo Castro

    Girona, 7 de novembre

    Biblioteca Antònia Adroher

    Espectacle finalitzat

  • Xerrada amb Àlex Rigola i Alba Alfageme

    MACHO MAN

    Girona, 14 de novembre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Mundo obrero

    Alberto San Juan - Santiago Auserón

    Salt, 15 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Alba (o el jardí de les delícies)

    Marc Artigau - Raimon Molins

    Salt, 16 de novembre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Immortal (Sant Feliu de Guíxols)

    Marc Angelet - Alejo Levis - Bruno Oro

    Sant Feliu de Guíxols, 17 de novembre

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Espectacle finalitzat

  • Epodermis

    Carol López

    Girona, 16 i 17 de novembre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Requiem pour L.

    Alain Platel & Fabrizio Cassol - Les Ballets C de la B

    Girona, 16 i 17 de novembre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Rhumans

    Rhum & cia.

    Salt, 17 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Restos de cosas

    The One Project

    Girona, 17 de novembre

    CINEMA TRUFFAUT

    Espectacle finalitzat

  • II Premi de Cine i Escena

    Gala JamesonNotodofilmfest

    Girona, 17 de novembre

    CINEMA TRUFFAUT

    Espectacle finalitzat

  • Viatge al centre de la terra

    Roseland musical

    Girona, 18 de novembre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • El bramido de Düsseldorf

    Sergio Blanco

    Salt, 18 de novembre

    El Canal

    Espectacle finalitzat