2018-10-05 20:30:00 => 05 => El color de la llum (Palafrugell)
2018-10-06 20:30:00 => 06 => Isabella's room
2018-10-06 20:30:00 => 06 => La lleugeresa i altres cançons
2018-10-07 18:00:00 => 07 => Un cop l'any
2018-10-07 18:00:00 => 07 => No m'oblideu mai
2018-10-08 20:30:00 => 08 => Las tribulaciones de Virginia
2018-10-11 20:30:00 => 11 => Un enemigo del pueblo (Ágora)
2018-10-12 12:00:00 => 12 => Dàmaris Gelabert
2018-10-12 20:30:00 => 12 => Calla, Hamlet, Calla
2018-10-12 20:30:00 => 12 => Perra de nadie
2018-10-13 20:30:00 => 13 => 25 Il.lusions
2018-10-13 20:30:00 => 13 => Una Ilíada
2018-10-14 17:00:00 => 14 => El Senyor Petit
2018-10-14 18:00:00 => 14 => El color de la llum (Girona)
2018-10-14 16:30:00 => 14 => Concert pels més menuts
2018-10-14 19:00:00 => 14 => Traviata (You deserve a better future)
2018-10-16 20:30:00 => 16 => Mater
2018-10-18 20:30:00 => 18 => Ventura
2018-10-19 20:30:00 => 19 => Ventura
2018-10-20 20:30:00 => 20 => Ventura
2018-11-08 20:30:00 => 08 => Ventura
2018-11-09 20:30:00 => 09 => Ventura
2018-11-10 20:30:00 => 10 => Ventura
2018-11-22 20:30:00 => 22 => Ventura
2018-11-24 20:30:00 => 24 => Ventura
2018-11-29 20:30:00 => 29 => Ventura
2018-11-30 20:30:00 => 30 => Ventura
2018-12-06 20:30:00 => 06 => Ventura
2018-12-07 20:30:00 => 07 => Ventura
2018-10-19 20:30:00 => 19 => L'omissió de la família Coleman
2018-10-20 20:30:00 => 20 => L'omissió de la família Coleman
2018-10-19 20:30:00 => 19 => Decadència
2018-10-20 20:30:00 => 20 => La Festé (concert de comiat)
2018-10-20 20:30:00 => 20 => Kassandra
2018-10-21 12:00:00 => 21 => La llavor del foc
2018-10-21 18:00:00 => 21 => Fairfly
2018-10-22 20:00:00 => 22 => VIII Torneig de Dramatúrgia
2018-11-05 20:00:00 => 05 => VIII Torneig de Dramatúrgia
2018-11-12 20:00:00 => 12 => VIII Torneig de Dramatúrgia
2018-11-19 20:00:00 => 19 => VIII Torneig de Dramatúrgia
2018-12-10 20:00:00 => 10 => VIII Torneig de Dramatúrgia
2018-10-23 20:30:00 => 23 => Sotabosc
2018-10-23 20:00:00 => 23 => Lliurament del XII Premi Quim Masó
2018-10-27 20:30:00 => 27 => Humans
2018-10-27 18:00:00 => 27 => Wohnwagen
2018-10-27 20:30:00 => 27 => Wohnwagen
2018-10-28 12:00:00 => 28 => Biblioteca de sons i sorolls
2018-10-28 16:00:00 => 28 => Biblioteca de sons i sorolls
2018-10-28 18:00:00 => 28 => Biblioteca de sons i sorolls
2018-10-29 12:00:00 => 29 => Biblioteca de sons i sorolls
2018-10-29 16:00:00 => 29 => Biblioteca de sons i sorolls
2018-10-29 18:00:00 => 29 => Biblioteca de sons i sorolls
2018-10-28 18:00:00 => 28 => Sol bémol
2018-10-28 20:30:00 => 28 => La set i la revolució
2018-10-31 20:30:00 => 31 => Slava's SnowShow
2018-11-01 12:00:00 => 01 => Slava's SnowShow
2018-11-01 18:00:00 => 01 => Slava's SnowShow
2018-11-02 20:30:00 => 02 => Slava's SnowShow
2018-11-03 16:30:00 => 03 => Slava's SnowShow
2018-11-03 20:30:00 => 03 => Slava's SnowShow
2018-11-04 12:00:00 => 04 => Slava's SnowShow
2018-10-31 20:30:00 => 31 => Rosario
< Octubre >
01 02 03 04 05 06 07 | 08 09 10 11 12 13 14 | 15 16 17 18 19 20 21 | 22 23 24 25 26 27 28 | 29 30 31
Carregant Esdeveniments

VIII Torneig de Dramatúrgia

Enfrontament entre dramaturgs catalans

Girona, del 8 d'octubre al 10 de desembre

Sala La Planeta

Entrades exhaurides

Navegació d'Esdeveniment

Marta Aran – Mafalda Bellido – Cristina Clemente – Daniela Feixas – Joan Fullana – Paco Mir – Jordi Oriol – Roger Torns

Torna una nova edició de l’enfrontament més esperat, el gran combat de la dramatúrgia catalana. Ha aconseguit arribar a la vuitena edició i s’ha exportat a les illes Balears, País Valencià, Madrid i Amèrica del Sud. Com cada any, vuit autors s’enfronten cara a cara, amb textos de quaranta minuts i per a dos intèrprets. La lluita és cordial, les armes per abatre el contrincant són la paraula i l’enginy, però només hi ha un vencedor, que, com cada any, tria el públic assistent, el jutge in-dispensable d’aquests combats. El torneig ha esdevingut un dels esdeveniments més esperats i particulars del Festival.

 

COMBATS
08.10.18 – Daniela Feixas vs. Mafalda Bellido
15.10.18 – Paco Mir vs. Marta Aran
22.10.18 – Cristina Clemente vs. Roger Torns
05.11.18 – Jordi Oriol vs. Joan Fullana

SEMIFINALS
12.11.18 – Daniela Feixas vs.
19.11.18 –

GRAN FINAL
10.12.18 –

Fitxa artística

Presentadora: Estel Soler
Una producció de: Temporada Alta

Amb:

Amb el patrocini de:

Sala La Planeta

3€

Durada: 2 h


OCTUBRE

dilluns, 8
– 20:00

dilluns, 15
– 20:00

dilluns, 22
– 20:00

NOVEMBRE

dilluns, 5
– 20:00

dilluns, 12
– 20:00

dilluns, 19
– 20:00

DESEMBRE

dilluns, 10
– 20:00


No numerat

Més informació

Dossier de l'espectacle

Fotos