L'equip

Direcció
Director artístic del Festival: Salvador Sunyer
Director de produccions: Josep Domènech
Gerent: Marta Montalban

Programació
Adjunt de direcció artística: Narcís Puig
Adjunt de programació musical: Xavier Masó

Producció i tècnica
Cap de producció del Festival: Sarah Agustí
Adjunta de producció: Luz Ferrero
Cap tècnic: Xavier Masó
Adjunta de direcció de produccions: Clàudia Flores
Cap d’informàtica: Joan M. Sans
Assistent de producció: Carles Vidal
Assistent de vestuari: Roser Puigdevall
Coordinació de sobretitulació: Carlota Gurt
Tècnics del Festival: Carles Comas, David Danés, Enric Potrony,
Sergi Torns, Xicu Vilanova, Carles Varela i Carles Xirgu
Estudiants en pràctiques: Laura Pujol

Comunicació, màrqueting i públics
Cap de comunicació i públics: Albert Olivas
Continguts i publicacions: Maria Noguer
Publicitat i màrqueting: Carles Turon 
Públics: Mariona Gómez
Premsa: Eugènia Berga / Marc Gall i Núria Olivé (Comedianet)
Estudiants en pràctiques (comunicació): Mariona Grau, Íria Cruz, Eric Marco, Llorenç Solé i Roser Torrallardona

Club de Mecenatge
Mecenatge i patrocinis: Nona Ibarz 

A Tempo – Arts i formació 
Coordinador: Alejandro Santaflorentina
Comunicació: Bernat Grau

Tiqueting i sales
Cap de tiqueting: Helena Tor
Adjunta de tiqueting: Eva Reina
Personal de sala i taquilla: Berta Escudero, Tània Viñas, Jordi Dispès, Juli Sanjuan, Magalí Tarrida i Meritxell Cebrià

Administració i comptabilitat
Cap d’administració: Mariona Fuentes
Comptabilitat: Isabel Teixidor, Carles Teixidor i Xavier Vilaseca

Voluntaris
Coordinació voluntaris: Marta Angelats
Voluntaris: Antònia Vilaplana, Ariadna Casadevall, Ariadna Grau, Alba Mirón, Assumpció Masdevall, Carla Hernando, Conxi Beser, Carme Parramon, Emma Puigví, Eudald Pagès, Eva Robles, Francina Recio, Imma Burrell, Joana Zambrana, Jordi Güell, Loles Caparrós, Liliana Garreta, Maria Arxer, Maria José Martín, Maria Lluisa Riera, Meritxell Bosch, Mònica Recio, Mireia Clemente, Nuria Ribugent, Patricia González, Patrícia Vázquez, Pilar Teixidor, Rebeca Esteve i Vera Koutcherova

Teatre de Salt
Cap tècnic: David Danés
Tècnic: Xicu Vilanova
Personal de sala i taquilla: Meritxell Cebrià, Berta Escudero, Tània Viñas, Jordi Dispès, Juli Sanjuan i Magalí Tarrida

El Canal
Cap tècnic: Xavier Llobet
Tècnics: Pep Arumí, Daniel Fortià, Manel Palahí
Personal de sala i taquilla: Meritxell Cebrià, Berta Escudero, Tània Viñas, Jordi Dispès, Juli Sanjuan i Magalí Tarrida

Teatre Municipal de Girona
Direcció: Jep Sánchez
Comunicació: Rafel Sánchez
Administració: Anna Sureda
Equip tècnic: Jordi de la Torre (cap tècnic), Cesc Barrachina, Jordi Ros, David Costa i Lluís Torner
Personal de sala i taquilles: Susana Hernández (cap de sala). Carme Goy i Montse Alsina (taquilla)

Sala La Planeta
Direcció: Pere Puig
Direcció artística: Pere Puig
Producció: Anna Carina Ribas
Comunicació: Jordi Subirà
Administració: Mª. Àngels Buisac
Equip tècnic: Lluís Robirola (cap tècnic) i Pau Costa (tècnic)
Personal de sala i taquilles: Jordi Subirà (cap de sala), Mª. Àngels Buisac (taquilla) i Dolors Gimeno (bar).

Auditori-Palau de Congresos
Direcció artística: Víctor Garcia de Gomar (clàssica) i Natxo Morera de la Vall (moderna)
Producció: Sole Hernández
Comunicació: Natàlia Sánchez
Administració: Cristina Cáceres
Equip tècnic: Jordi Tarrida
Taquilla: Nerea Cudinach i Sònia López

La Mirona
Direcció: Quim Marcé
Direcció artística: Quim Marcé
Producció: Sergi Corpas
Comunicació: Pitu Masdevall
Administració: Eli Hueltes
Equip tècnic: Sergi Corpas i Dani Comadevall

Teatre de Bescanó
Direcció i direcció artística: Quim Marcé
Producció i coordinació tècnica: Dani Comadevall

Factoria d’arts escèniques de Banyoles
Direcció, direcció artística i producció: Íngrid Calpe
Tècnica de Cultura de l’Ajuntament de Banyoles: Íngrid Calpe
Comunicació: Eva Coll
Administració: Jordina Marco
Equip tècnic: Marc Paneque (cap tècnic). Punt de Fuga
Personal de sala i taquilles: Anna del Barrio (cap de sala i taquilles). Punt de Fuga

Cinema Truffaut
Direcció: Col·lectiu de Crítics de Cinema de Girona: Guillem Terribas (president), Salvador Montalt, Paco Vilallonga, Àngel Quintana, Inma Merino, Jordi Camps, Ramon Girona, Ingrid Guardiola, Marta Sureda i Anna Bayó

Teatre Municipal de Palafrugell
Direcció: Gerard Prohias
Comunicació: Narcís Mir
Administració: Mònica Recio
Cap executiu de l’equip tècnic: Agustí Fernández
Equip tècnic: Joan Bonet
Personal de sala i taquilla: Maria Garcia i Francesc Bujer

Auditori Teatre Espai Ter
Direcció: Antoni Roviras
Programació i producció: Marc Roura
Comunicació i gestió de públics: Joan Andreu
Auxiliar de gestió: Maria Roura
Equipament i muntatges: Josep Vergara

Teatre Auditori Narcís Masferrer
Direcció: Montse Barniol
Producció: Àrea de Cultura
Comunicació i gestió de públics: Pere Carreras
Administració: Dolors Segura
Tècnic de manteniment: BTM Sound