Programme

Ventura

David Planas - Meritxell Yanes - Cristina Clemente

L'omissió de la família Coleman

Claudio Tolcachir

Decadència

Steven Berkoff - Glòria Balañà

La Festé (concert de comiat)

Le Croupier

Kassandra

Sergio Blanco - Sergi Belbel

La llavor del foc

Babou Cham - Carlota Subirós

Fairfly

Joan Yago - La Calòrica

VIII Torneig de Dramatúrgia Catalana

One of the most popular events of the festival.

Lliurament del XII Premi Quim Masó

Amb l'actuació de Paula Valls

Humans

Mario Gas

Wohnwagen

RÉMI PRADÈRE - COL.LECTIU VVAA

Biblioteca de sons i sorolls

Enric Monfort - José Antonio Portillo

Sol bémol

D'Irque & Fien

La set i la revolució

Piero Steiner - Andrés Corchero - Pep Ramis - Enric Ases

Slava's SnowShow

Slava Polunin

Vestuvès (Casament)

Oskaras Korsunovas

Miedo

Albert Pla

Escargots

Toti Toronell - Pere Hosta - Slow Olou

Llibràlegs IV (Biblioteca Carles Rahola)

Mentidera Teatre - Leo Castro

The Animals and Children took to the Streets

1927

Les coses excepcionals

Duncan Macmillan - Sixto Paz Produccions

Èdip

Oriol Broggi – Julio Manrique

Bloop!

Pep Bou

Només una vegada

Marta Buchaca

Acorar

Toni Gomila

Llibràlegs IV (Biblioteca Antònia Adroher)

Mentidera Teatre - Leo Castro

Mundo obrero

Alberto San Juan - Santiago Auserón

MACHO MAN

Àlex Rigola - Heartbreak Hotel

Alba (o el jardí de les delícies)

Marc Artigau - Raimon Molins

Epodermis

Carol López

Immortal (Sant Feliu de Guíxols)

Marc Angelet - Alejo Levis - Bruno Oro

Rhumans

Rhum & cia.

Viatge al centre de la terra

Roseland musical

El bramido de Düsseldorf

Sergio Blanco

Llibràlegs IV (Biblioteca Salvador Allende)

Mentidera Teatre - Leo Castro

Baro d'Evel

Uncanny Valley

Stefan Kaegi - Rimini Protokoll - Thomas Melle

Rebota, rebota y en tu cara explota

Agnés Mateus - Quim Tarrida

Llull. Òpera en un pròleg i dos actes

Francesc Cassú - Jaume Cabré - Xavier Albertí

Immortal (Bescanó)

Marc Angelet - Alejo Levis - Bruno Oro

Génesis 6, 6-7

Angélica Liddell

The Generosity of Dorcas

Troubleyn - Jan Fabre

Mili KK

Marc Angelet

Llibràlegs IV (Biblioteca Ernest Lluch)

Mentidera Teatre - Leo Castro

AMNÈ(I)S(T)IA

IT Teatre - Chokri Ben Chikha

El Petit Príncep

Àngel Llàcer - Manu Guix - La Perla 29

La resposta

Brian Friel – Sílvia Munt

Les noies de Mossbank Road (Palafrugell)

Cristina Genebat - Marta Marco - Clara Segura

Vida

Javier Aranda

Im Herzen der Gewalt (Al cor de la violència)

Édouard Louis - Thomas Ostermeier

Llibràlegs IV (Biblioteca Just M. Casero)

Mentidera Teatre - Leo Castro

Les noies de Mossbank Road (Torroella)

Cristina Genebat - Marta Marco - Clara Segura

Les noies de Mossbank Road (Sant Feliu)

Cristina Genebat - Marta Marco - Clara Segura

TROIA, una veritable odissea!

Cor de Teatre

La néta del Senyor Linh

Guy Cassiers - Lluís Homar

Esmorza amb mi

Iván Morales

Els ocells

La Calòrica

Cronología de las bestias

Lautaro Perotti - Carmen Machi

Les noies de Mossbank Road (Girona)

Cristina Genebat - Marta Marco - Clara Segura

El cos es cola

(El mètode Fermington)

Una lluita constant

Carlota Subirós - La Ruta 40

  • El color de la llum (Palafrugell)

    Ferran Joanmiquel

    Palafrugell, October 5th

    Teatre de Palafrugell

    Finished show

  • Isabella's room

    Jan Lauwers & Needcompany

    Girona, October 6th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • La lleugeresa i altres cançons

    Ivan Benet - Víctor Borràs - Aida Oset

    Girona, October 6th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Un cop l'any

    Bernard Slade – Àngel Llàcer

    Sant Feliu de Guíxols, October 7th

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Finished show

  • No m'oblideu mai

    Llàtzer Garcia

    Girona, October from 5th to 7th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Las tribulaciones de Virginia

    Hermanos Oligor

    Salt, October from 5th to 8th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Un enemigo del pueblo (Ágora)

    Henrik Ibsen - Àlex Rigola - Teatro Kamikaze

    Girona, October 11th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Calla, Hamlet, Calla

    Laura Blanch Bigas - Ramon Bonvehí Rosich - Carla Rovira Pitarch

    Salt, October 12th

    El Canal

    Finished show

  • Perra de nadie

    Marta Carrasco

    Girona, October 12th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • 25 Il.lusions

    Mag Lari

    Girona, October 13th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Una Ilíada

    Lisa Peterson i Denis 0'Hare - Juan Carlos Martel - Eduard Farelo

    Salt, October 13h

    Teatre de Salt

    Finished show

  • El Senyor Petit

    Anna M. Ricart - Anna Roca - Teatre a la Fuga

    Banyoles, October 13th and 14th

    La Factoria d'Arts Escèniques de Banyoles

    Finished show

  • El color de la llum (Girona)

    Ferran Joanmiquel

    Girona, October from 12th to 14th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Traviata (You deserve a better future)

    Benjamin Lazar - Florent Hubert - Judith Chemla

    Girona, October 14th

    Auditori de Girona

    Finished show