Programme

La Festé (concert de comiat)

Le Croupier

Ventura

David Planas - Meritxell Yanes - Cristina Clemente

L'omissió de la família Coleman

Claudio Tolcachir

Kassandra

Sergio Blanco - Sergi Belbel

La llavor del foc

Babou Cham - Carlota Subirós

Fairfly

Joan Yago - La Calòrica

VIII Torneig de Dramatúrgia Catalana

One of the most popular events of the festival.

Sotabosc

David Gutiérrez Camps

Lliurament del XII Premi Quim Masó

Amb l'actuació de Paula Valls

Humans

Mario Gas

Wohnwagen

RÉMI PRADÈRE - COL.LECTIU VVAA

Biblioteca de sons i sorolls

Enric Monfort - José Antonio Portillo

Sol bémol

D'Irque & Fien

La set i la revolució

Piero Steiner - Andrés Corchero - Pep Ramis - Enric Ases

Slava's SnowShow

Slava Polunin

Rosario

Noches de gloria

Vestuvès (Casament)

Oskaras Korsunovas

Miedo

Albert Pla

Escargots

Toti Toronell - Pere Hosta - Slow Olou

Moving with Pina

Cristiana Morganti

Leto

Kirill Serebrennikov

Llibràlegs IV (Biblioteca Carles Rahola)

Mentidera Teatre - Leo Castro

The Animals and Children took to the Streets

1927

Les coses excepcionals

Duncan Macmillan - Sixto Paz Produccions

Èdip

Oriol Broggi – Julio Manrique

Bloop!

Pep Bou

Maria Arnal i Marcel Bagés

45 cerebros y 1 corazón

Només una vegada

Marta Buchaca

Acorar

Toni Gomila

Jay-Jay Johanson

Opium

Le livre d'image

Jean-Luc Godard

Llibràlegs IV (Biblioteca Antònia Adroher)

Mentidera Teatre - Leo Castro

Mundo obrero

Alberto San Juan - Santiago Auserón

MACHO MAN

Àlex Rigola - Heartbreak Hotel

Alba (o el jardí de les delícies)

Marc Artigau - Raimon Molins

Epodermis

Carol López

Requiem pour L.

Alain Platel & Fabrizio Cassol - Les Ballets C de la B

Immortal (Sant Feliu de Guíxols)

Marc Angelet - Alejo Levis - Bruno Oro

Rhumans

Rhum & cia.

Restos de cosas

The One Project

II Premi de Cine i Escena

Gala JamesonNotodofilmfest

Viatge al centre de la terra

Roseland musical

El bramido de Düsseldorf

Sergio Blanco

Entre dos aguas

Isaki Lacuesta

Llibràlegs IV (Biblioteca Salvador Allende)

Mentidera Teatre - Leo Castro

Baro d'Evel

Uncanny Valley

Stefan Kaegi - Rimini Protokoll - Thomas Melle

Here

Lali Ayguadé - Guilhem Chatir

Rebota, rebota y en tu cara explota

Agnés Mateus - Quim Tarrida

Llull. Òpera en un pròleg i dos actes

Francesc Cassú - Jaume Cabré - Xavier Albertí

Immortal (Bescanó)

Marc Angelet - Alejo Levis - Bruno Oro

La nit dels Sopa II

Sopa de Cabra

Niño de Elche

Antología del cante flamenco heterodoxo

Génesis 6, 6-7

Angélica Liddell

Impulso

Emilio Belmonte

Liov

Diego Sinniger - Kiko López

The Generosity of Dorcas

Troubleyn - Jan Fabre

Comandante Arian

Alba Sotorra

Mili KK

Marc Angelet

Sílvia Pérez Cruz & Marco Mezquida

Libertad creativa de belleza desnuda

Llibràlegs IV (Biblioteca Ernest Lluch)

Mentidera Teatre - Leo Castro

AMNÈ(I)S(T)IA

IT Teatre - Chokri Ben Chikha

Xebi SF

De los delfines solo nos cuentan maravillas

El Petit Príncep

Àngel Llàcer - Manu Guix - La Perla 29

La resposta

Brian Friel – Sílvia Munt

Les noies de Mossbank Road (Palafrugell)

Cristina Genebat - Marta Marco - Clara Segura

Clara Peya

Estómac

Vida

Javier Aranda

Im Herzen der Gewalt (Al cor de la violència)

Édouard Louis - Thomas Ostermeier

Ara

Pere Solés

Llibràlegs IV (Biblioteca Just M. Casero)

Mentidera Teatre - Leo Castro

Les noies de Mossbank Road (Torroella)

Cristina Genebat - Marta Marco - Clara Segura

Les noies de Mossbank Road (Sant Feliu)

Cristina Genebat - Marta Marco - Clara Segura

TROIA, una veritable odissea!

Cor de Teatre

La néta del Senyor Linh

Guy Cassiers - Lluís Homar

Esmorza amb mi

Iván Morales

Els ocells

La Calòrica

Cronología de las bestias

Lautaro Perotti - Carmen Machi

Les noies de Mossbank Road (Girona)

Cristina Genebat - Marta Marco - Clara Segura

El cos es cola

(El mètode Fermington)

Una lluita constant

Carlota Subirós - La Ruta 40

Cicle Ingmar Bergman

Ingmar Bergman

  • El color de la llum (Palafrugell)

    Ferran Joanmiquel

    Palafrugell, October 5th

    Teatre de Palafrugell

    Finished show

  • Isabella's room

    Jan Lauwers & Needcompany

    Girona, October 6th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • La lleugeresa i altres cançons

    Ivan Benet - Víctor Borràs - Aida Oset

    Girona, October 6th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Un cop l'any

    Bernard Slade – Àngel Llàcer

    Sant Feliu de Guíxols, October 7th

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Finished show

  • No m'oblideu mai

    Llàtzer Garcia

    Girona, October from 5th to 7th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Las tribulaciones de Virginia

    Hermanos Oligor

    Salt, October from 5th to 8th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Un enemigo del pueblo (Ágora)

    Henrik Ibsen - Àlex Rigola - Teatro Kamikaze

    Girona, October 11th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Dàmaris Gelabert

    Naturalment

    Girona, October 12th

    Auditori de Girona

    Finished show

  • Calla, Hamlet, Calla

    Laura Blanch Bigas - Ramon Bonvehí Rosich - Carla Rovira Pitarch

    Salt, October 12th

    El Canal

    Finished show

  • Perra de nadie

    Marta Carrasco

    Girona, October 12th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • 25 Il.lusions

    Mag Lari

    Girona, October 13th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Una Ilíada

    Lisa Peterson i Denis 0'Hare - Juan Carlos Martel - Eduard Farelo

    Salt, October 13h

    Teatre de Salt

    Finished show

  • El Senyor Petit

    Anna M. Ricart - Anna Roca - Teatre a la Fuga

    Banyoles, October 13th and 14th

    La Factoria d'Arts Escèniques de Banyoles

    Finished show

  • El color de la llum (Girona)

    Ferran Joanmiquel

    Girona, October from 12th to 14th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Concert pels més menuts

    Companyia Black Music per als més menuts

    Salt, October 14th

    El Canal

    Finished show

  • Traviata (You deserve a better future)

    Benjamin Lazar - Florent Hubert - Judith Chemla

    Girona, October 14th

    Auditori de Girona

    Finished show

  • Mater

    Pablo D'Alo Abba

    Girona, Occtober 16th

    Cinema Truffaut

    Finished show

  • Decadència

    Steven Berkoff - Glòria Balañà

    Girona, October 19th

    Sala La Planeta

    Finished show