Programme

VIII Torneig de Dramatúrgia Catalana

One of the most popular events of the festival.

Cicle Ingmar Bergman

Ingmar Bergman

  • El color de la llum (Palafrugell)

    Ferran Joanmiquel

    Palafrugell, October 5th

    Teatre de Palafrugell

    Finished show

  • Isabella's room

    Jan Lauwers & Needcompany

    Girona, October 6th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • La lleugeresa i altres cançons

    Ivan Benet - Víctor Borràs - Aida Oset

    Girona, October 6th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Un cop l'any

    Bernard Slade – Àngel Llàcer

    Sant Feliu de Guíxols, October 7th

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Finished show

  • No m'oblideu mai

    Llàtzer Garcia

    Girona, October from 5th to 7th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Las tribulaciones de Virginia

    Hermanos Oligor

    Salt, October from 5th to 8th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Un enemigo del pueblo (Ágora)

    Henrik Ibsen - Àlex Rigola - Teatro Kamikaze

    Girona, October 11th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Dàmaris Gelabert

    Naturalment

    Girona, October 12th

    Auditori de Girona

    Finished show

  • Calla, Hamlet, Calla

    Laura Blanch Bigas - Ramon Bonvehí Rosich - Carla Rovira Pitarch

    Salt, October 12th

    El Canal

    Finished show

  • Perra de nadie

    Marta Carrasco

    Girona, October 12th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • 25 Il.lusions

    Mag Lari

    Girona, October 13th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Una Ilíada

    Lisa Peterson i Denis 0'Hare - Juan Carlos Martel - Eduard Farelo

    Salt, October 13h

    Teatre de Salt

    Finished show

  • El Senyor Petit

    Anna M. Ricart - Anna Roca - Teatre a la Fuga

    Banyoles, October 13th and 14th

    La Factoria d'Arts Escèniques de Banyoles

    Finished show

  • El color de la llum (Girona)

    Ferran Joanmiquel

    Girona, October from 12th to 14th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Concert pels més menuts

    Companyia Black Music per als més menuts

    Salt, October 14th

    El Canal

    Finished show

  • Traviata (You deserve a better future)

    Benjamin Lazar - Florent Hubert - Judith Chemla

    Girona, October 14th

    Auditori de Girona

    Finished show

  • Mater

    Pablo D'Alo Abba

    Girona, Occtober 16th

    Cinema Truffaut

    Finished show

  • Decadència

    Steven Berkoff - Glòria Balañà

    Girona, October 19th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • La Festé (concert de comiat)

    Le Croupier

    Girona, October 20th

    Auditori de Girona

    Finished show

  • L'omissió de la família Coleman

    Claudio Tolcachir

    Girona, from October 19th to October 20th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Kassandra

    Sergio Blanco - Sergi Belbel

    Salt, October 20th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • La llavor del foc

    Babou Cham - Carlota Subirós

    Girona, 21 d'octubre

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Fairfly

    Joan Yago - La Calòrica

    Salt, October 21st

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Sotabosc

    David Gutiérrez Camps

    Girona, October 23rd

    Cinema Truffaut

    Finished show

  • Lliurament del XII Premi Quim Masó

    Amb l'actuació de Paula Valls

    Girona, October 23rd

    SALA LA PLANETA

    Finished show

  • Humans

    Mario Gas

    Torroella de Montgrí, October 27th

    Auditori Teatre Espai Ter

    Finished show

  • Wohnwagen

    RÉMI PRADÈRE - COL.LECTIU VVAA

    Salt, 27th of October

    El Canal

    Finished show

  • Sol bémol

    D'Irque & Fien

    Girona, October 28th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • La set i la revolució

    Piero Steiner - Andrés Corchero - Pep Ramis - Enric Ases

    Salt, October 28th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Biblioteca de sons i sorolls

    Enric Monfort - José Antonio Portillo

    Girona, October 28th and 29th

    La Mercè

    Finished show

  • Rosario

    Noches de gloria

    Girona, October 31st

    Auditori de Girona

    Finished show

  • Vestuvès (Casament)

    Oskaras Korsunovas

    Salt, November 1st

    El Canal

    Finished show

  • Miedo

    Albert Pla

    Girona, November 2nd

    Auditori de Girona

    Finished show

  • Escargots

    Toti Toronell - Pere Hosta - Slow Olou

    Girona, November 2nd and 3rd

    La Mercè

    Finished show

  • Moving with Pina

    Cristiana Morganti

    Salt, November 3rd

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Slava's SnowShow

    Slava Polunin

    Girona, from October 31st to November 4th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Leto

    Kirill Serebrennikov

    Girona, November 6th

    Cinema Truffaut

    Finished show

  • Llibràlegs IV (Biblioteca Carles Rahola)

    Mentidera Teatre - Leo Castro

    Girona, November 7th

    Biblioteca Carles Rahola

    Finished show

  • Èdip

    Oriol Broggi – Julio Manrique

    Girona, November 10th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • The Animals and Children took to the Streets

    1927

    Girona, November 9th and 10th

    El Canal

    Finished show

  • Les coses excepcionals

    Duncan Macmillan - Sixto Paz Produccions

    Girona, November 9th and 10th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Bloop!

    Pep Bou

    Salt, November 10th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Maria Arnal i Marcel Bagés

    45 cerebros y 1 corazón

    Girona, November 11th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Només una vegada

    Marta Buchaca

    Girona, November 11th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Acorar

    Toni Gomila

    Girona November 11th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Jay-Jay Johanson

    Opium

    Girona, November 11th

    Auditori de Girona

    Finished show

  • Le livre d'image

    Jean-Luc Godard

    Girona, November 13th

    Cinema Truffaut

    Finished show

  • Llibràlegs IV (Biblioteca Antònia Adroher)

    Mentidera Teatre - Leo Castro

    Girona, November 14th

    Biblioteca Antònia Adroher

    Finished show

  • Conversation with Àlex Rigola and Alba Alfageme

    MACHO MAN

    Girona, November 14tg

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Mundo obrero

    Alberto San Juan - Santiago Auserón

    Salt, November 15th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Alba (o el jardí de les delícies)

    Marc Artigau - Raimon Molins

    Salt, November 16th

    El Canal

    Finished show

  • Immortal (Sant Feliu de Guíxols)

    Marc Angelet - Alejo Levis - Bruno Oro

    Sant Feliu de Guíxols, November 17th

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Finished show

  • Epodermis

    Carol López

    Girona, November 16th and 17th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Requiem pour L.

    Alain Platel & Fabrizio Cassol - Les Ballets C de la B

    Girona, November 16th and 17th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Rhumans

    Rhum & cia.

    Salt, November 17th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Restos de cosas

    The One Project

    Girona, November 17th

    CINEMA TRUFFAUT

    Finished show

  • II Premi de Cine i Escena

    Gala JamesonNotodofilmfest

    Girona, November 17th

    CINEMA TRUFFAUT

    Finished show

  • Viatge al centre de la terra

    Roseland musical

    Girona, November 18th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • El bramido de Düsseldorf

    Sergio Blanco

    Salt, November 18th

    El Canal

    Finished show

  • Entre dos aguas

    Isaki Lacuesta

    Girona, November 20th

    Cinema Truffaut

    Finished show

  • Llibràlegs IV (Biblioteca Salvador Allende)

    Mentidera Teatre - Leo Castro

    Girona, November 21st

    Biblioteca Salvador Allende

    Finished show

  • Baro d'Evel

    Salt, November from 21st to 23rd

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Here

    Lali Ayguadé - Guilhem Chatir

    Salt, November 23rd

    El Canal

    Finished show

  • Rebota rebota y en tu cara explota

    Agnés Mateus - Quim Tarrida

    Girona, November 23rd

    La Mercè

    Finished show

  • Llull. Òpera en un pròleg i dos actes

    Francesc Cassú - Jaume Cabré - Xavier Albertí

    Girona, November 23rd and 24th

    Auditori de Girona

    Finished show

  • Immortal (Bescanó)

    Marc Angelet - Alejo Levis - Bruno Oro

    Bescanó, November 24th

    Teatre de Bescanó

    Finished show

  • La nit dels Sopa II

    Sopa de Cabra

    Salt, November 24th

    La Mirona

    Finished show

  • Niño de Elche

    Antología del cante flamenco heterodoxo

    Salt, November 24th

    El Canal

    Finished show

  • Génesis 6, 6-7

    Angélica Liddell

    Girona, November 24th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Impulso

    Emilio Belmonte

    Girona, November 24th

    Cinema Truffaut

    Finished show

  • MACHO MAN

    Àlex Rigola - Heartbreak Hotel

    Girona, November from 16th to 25th

    Teatre Municipal de Girona (Saló de descans)

    Finished show

  • Uncanny Valley

    Stefan Kaegi - Rimini Protokoll - Thomas Melle

    Girona, November from 23rd to 25th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Liov

    Diego Sinniger - Kiko López

    Girona, November 25th

    Casino de Girona

    Finished show

  • The Generosity of Dorcas

    Troubleyn - Jan Fabre

    Salt, November 25th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Comandante Arian

    Alba Sotorra

    Girona, November 27th

    Cinema Truffaut

    Finished show

  • Llibràlegs IV (Biblioteca Ernest Lluch)

    Mentidera Teatre - Leo Castro

    Girona, November 28th

    Biblioteca Ernest Lluch

    Finished show

  • Sílvia Pérez Cruz & Marco Mezquida

    Libertad creativa de belleza desnuda

    Girona, November 28th and 29th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • AMNÈ(I)S(T)IA

    IT Teatre - Chokri Ben Chikha

    Salt, November 30th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Xebi SF

    De los delfines solo nos cuentan maravillas

    Girona, November 30th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • La resposta

    Brian Friel – Sílvia Munt

    Girona, December 1st

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Les noies de Mossbank Road (Palafrugell)

    Cristina Genebat - Marta Marco - Clara Segura

    Palafrugell, December 1st

    Teatre de Palafrugell

    Finished show

  • Clara Peya

    Estómac

    Salt, December 1st

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Vida

    Javier Aranda

    Girona, December 1st

    Sala La Planeta

    Finished show

  • El Petit Príncep

    Àngel Llàcer - Manu Guix - La Perla 29

    Girona, December 1st and 2nd

    Auditori de Girona

    Finished show

  • Mili KK

    Marc Angelet

    Girona, from November 28th to December 2nd

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Im Herzen der Gewalt (Al cor de la violència)

    Édouard Louis - Thomas Ostermeier

    Girona, December 3rd

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Ara

    Pere Solés

    Girona, December 4th

    Cinema Truffaut

    Finished show

  • Llibràlegs IV (Biblioteca Just M. Casero)

    Mentidera Teatre - Leo Castro

    Girona, December 4th

    Biblioteca Just M. Casero

    Finished show

  • Les noies de Mossbank Road (Torroella)

    Cristina Genebat - Marta Marco - Clara Segura

    Torroella de Montgrí, December 5th

    Auditori Teatre Espai Ter

    Finished show

  • Les noies de Mossbank Road (Sant Feliu)

    Cristina Genebat - Marta Marco - Clara Segura

    Sant Feliu de Guíxols, December 6th

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Finished show

  • TROIA, una veritable odissea!

    Cor de Teatre

    Girona, 6 de desembre

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Esmorza amb mi

    Iván Morales

    Banyoles, December 7th

    La Factoria d'Arts Escèniques de Banyoles

    Finished show

  • Ventura

    David Planas - Meritxell Yanes - Cristina Clemente

    Celrà, from October 18th to December 7th

    Can Pagans

    Finished show

  • Els ocells

    La Calòrica

    Girona, December 7th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Cronología de las bestias

    Lautaro Perotti - Carmen Machi

    Girona, December 7th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • La néta del Senyor Linh

    Guy Cassiers - Lluís Homar

    Salt, December from 6th and 8th

    El Canal

    Finished show

  • El cos es cola

    (El mètode Fermington)

    Salt, December 8th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Les noies de Mossbank Road (Girona)

    Cristina Genebat - Marta Marco - Clara Segura

    Girona, December 8th and 9th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Una lluita constant

    Carlota Subirós - La Ruta 40

    Girona, December 9th

    Sala La Planeta

    Finished show